Zártkörű könyvklub. Ha érdekel a tagság, küldj egy emailt!

Minden levélre válaszolunk, de előfordulhat, hogy a válaszlevelünk a levélszemét közé kerül, ezért kérjük ellenőrizd a spam/levélszemét mappádat!


ePub átalakítás mobi-ra: http://ingyenekonyvek.blogspot.com/p/konvertalas.html


Ezeket a könyveket olvastuk:

October 19, 2024

Octavia E. Butler: Rokonság, Kate Hewitt: A feleség ígérete, Patti Callahan Henry: Volt egyszer egy ruhásszekrény, Eva Menasse: Bocsánatos főbűnök, Iris Johansen: Aztán meghalsz, Caleb Azumah Nelson: Kis világok

Octavia E. Butler: Rokonság
1976-ban Dana arról álmodik, hogy író lesz. 1815-ben viszont rabszolgaként bánnak vele.
Amikor Dana és Rufus először találkoznak egymással egy marylandi ültetvény mellett, a fiú épp a folyó vizében fuldoklik. Dana megmenti őt – majd megteszi később újra és újra.
Egyikük sem érti, hogyan képes Rufus megidézni Danát a jövőből, valahányszor az élete veszélybe kerül, ahogy nincsenek tisztában azzal sem, milyen kötelékek fűzik őket egymáshoz.
Ám ahogy Dana egyre többet tér vissza a múltba, annál világosabb lesz számára, hogy az élete talán még azelőtt véget érhet, hogy egyáltalán elkezdődhetne.
Az 1979-ben megjelent Rokonság érzékenyen és eredeti módon vizsgálja a faji és nemi alapú identitás témáit. A könyv negyvenöt évvel később sem veszített semmit az értékéből, így méltán tartják a science fiction egyik meghatározó művének.


Kate Hewitt: A feleség ígérete
A ​múlt és a jelen egybeforr
Alice a peronon egyedül ácsorgó fiatal lányt nézte, és pont olyan sebezhetőnek érezte magát, mint azon a bizonyos napon, amikor betette a lábát a faluba, ami most már az otthona. Kézen fogta a kislányt, és miközben szorosan markolta a tenyerét, Alice megfogadta, hogy a szárnyai alá veszi, s gondját viseli.
Anglia, 1939
Közvetlenül a háború kitörése előtt Alice feleségül megy a lágyszívű lelkészhez, Davidhez, és régi életét hátrahagyva beköltözik egy huzatos paplakba a festői kis faluban, Goswellben. Gyötri a honvágy, de kitart az elhatározása mellett, hogy az új helyen otthont teremt magának és férjének.
A háború azonban közbeszól. Minden megváltozik, és Alice-t szinte felemészti a férje miatti aggódás, aki a fronton szolgál. Egyetlen dolog képes elterelni a figyelmét; egy Liverpoolból evakuált csendes, ám zavartnak tűnő gyermek, Vera, akit befogad az otthonukba.
A jelenben
Jane a családjával New Yorkból a férje szülőfalujába, Goswellbe költözik, és attól tart, hogy ezzel nagy hibát követett el. Új otthonuk – a régi paplak – és a falusi élet fényévekre van a Nagy Almában megszokott pörgéstől. A nő nem találja a helyét, s üresnek és céltalannak érzi a napokat.
Egy semmiségnek tűnő kis apróság változtat meg mindent; a ház felújítása közben talál ugyanis egy cetlit a kamrapolc mögé becsúszva, amelyre egy Alice nevű nő írt jegyzetet még a második világháború alatt. Jane nyomozásba kezd, és egyre többet megtud az egykori fiatal feleségről, akinek a bátorsága és áldozatkészsége az, amiből erőt meríthet.
Két feleség élete fonódik össze ebben a történetben, noha sosem látták egymást, s bár ugyanazon a helyen élnek, ám hetven év különbséggel…
A USA Today bestsellerszerző Kate Hewitt története a bátorságról és az otthonkeresésről szól, s arról, hogy egy-egy emberi kapcsolat hogyan változtatja meg örökre az életet.


Patti Callahan Henry: Volt egyszer egy ruhásszekrény
Egyszer ​volt, hol nem volt, nem is olyan messze és nem is olyan régen, volt egyszer egy ruhásszekrény…
Amikor az egyetemista Megs az öccse kérésére azzal fordul az író C. S. Lewishoz, hogy árulja el, létezik-e Narnia, a férfi válasz helyett egy varázslatos utazásra hívja a lányt. Beszélgetéseik során életének azokat a mozzanatait meséli el, amelyek a legnagyobb alkotásához vezettek.
Az Oxfordban ösztöndíjjal tanuló Megs Devonshire zseniálisan ért a számokhoz és az egyenletekhez, szereti a tények megbízhatóságát. Öccsének, George-nak, akit teljes szívéből szeret, már nincs sok hátra, és amikor a kisfiút rabul ejti Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény című vadonatúj könyv világa, és arra kéri a nővérét, hogy derítse ki az igazságot Narniáról, Megs képtelen őt visszautasítani.
Bár Megs félénken közeledik a híres íróhoz, hamarosan azon kapja magát, hogy az oxfordi professzorral és a fivérével teázik, és válaszokért könyörög nekik. Ehelyett kevéssé ismert történeteket kap Mr. Lewis életének különböző korszakaiból, amiket aztán „hazavisz" George-nak.
Vajon a híres író miért nem árulja el a lánynak egyszerűen, amit George tudni akar? A válasz sok olyan igazságot tár fel Megs előtt, amit a tudomány és a matematika nem tud. Végül kiderül, hogy az ajándék – vagyis Narnia keletkezésének a története –, amiről azt hitte, hogy az öccsének adja, valójában az ő ajándéka lesz: a remény.


Eva Menasse: Bocsánatos főbűnök
A nagy sikerű Vienna – Család ellen nincs orvosság c. családregénye után Menasse a hét főbűn ürügyén írta meg elbeszéléskötetét. Nem szex-történeteket írt ugyan, de – ismert fanyar humorával – úgy irányítja a meseszövést, hogy mindegyik főbűn – restség, torkosság, bujaság, harag, kevélység, irigység, fösvénység – a párkapcsolatok gyönyörűségéhez, lehetetlenségéhez vezeti el az olvasót. Alakjai szinte törvényszerűen követik el a neveltetésükből, helyzetükből, kapcsolataikból, vagy a nemükből fakadó bűnöket. A legtöbb ember megteremti a maga kis poklát...


Iris Johansen: Aztán meghalsz
Bess Grady fotóriporter sok szörnyűséget látott már munkája során. De
sem Szomália, sem Szarajevó nem készítették fel arra a borzalomra, amely
egy mexikói kisvárosban vár rá, ahová félig-meddig pihenni indul.Bess
egy utazási magazin megbízásából látogat el Tenajóba, ahová magával
viszi nővérét, Emiliyt is. Ám a várost a terroristák kísérleti bázisként
használják egy olyan biológiai fegyver tesztelésére, melyet később az
Amerikai Egyesült Államokban készülnek bevetni.


Caleb Azumah Nelson: Kis világok
A fiatal brit irodalom egyik legígéretesebb szerzőjének regényében egy ghánai fiú felnövéstörténetét követhetjük végig délkelet-Londonban. Miután nem jut be az áhított zeneművészeti iskolába, apja javaslatára Stephen elkezd egy üzleti főiskolát a városon kívül. Hamar rájön, hogy az üzleti világ nem neki való, ezért visszatér Londonba, és séfnek áll egy családi barát éttermében. A főzésben megtalálja a szenvedélyét, ám közben meg kell küzdenie se-veled-se-nélküled kapcsolatával, apja rosszallásával és egy váratlan családi tragédiával is.
A Kis világok minden érzékre ható regény apa-fiú kapcsolatról, hitről, a közösség erejéről, sok-sok zenével és izgalmas ghánai receptekkel.


October 11, 2024

Peter Stjernström: A lepkefiú, Cristina Campos: Történetek férjes nőkről, Tarryn Fisher: The Wives – A Feleségek, Sarah Pekkanen: Fojtogató titok, Edna O'Brien: Kis piros székek, Ludányi, Bettina: Teremtett látszat, Híragi Szanaka: Az elvesztett emlékek lámpása

Peter Stjernström: A lepkefiú
Sötét, ​titokzatos és a végsőkig elmegy.A lepkefiú nem csak elképesztő rémtörténet, hanem bizarr vízió egy elmebeteg emberkísérletről. Egy csecsemőt magára hagyatva találnak az erdőben. A kisfiú vérzik, nyüzsögnek rajta a rovarok. Túléli.Sok-sok évvel később számos kérdés merül fel a közben felnőtté vált Jonasban. Kik lehettek a szülei, és miért dobták el maguktól? Mi lehet annak a különleges képességnek az oka, amit újra és újra észrevesz magán? Egy furcsa, ösztönös, szinte állati megérzés. Titkolja vagy kövesse? Jonast megkeresi a titokzatos Apisec cég és állást ajánl neki. Hamar kiderül, hogy többet tudnak róla, mint ő saját magáról. Barátjával, Björnével elkezdi kibogozni a múltjába vezető szálakat. Amikor összetalálkozik a sikeres és kompromisszumot nem ismerő Nelly Josefssonnal, döbbenten szembesülnek a kettejükben rejlő meglepő hasonlóságokkal…A regény a tudományos kutatás mindenhatóságával kapcsolatos aggályokat is megfogalmaz. Mi az, ami még megengedhető, hogy eljussunk az emberiség nagy terveinek meg valósításához. És mi az, ami már a kriminalitás határait súrolja. Vajon tényleg ezt akarjuk?
A lepkefiú az író negyedik regénye, korábbi művei már nyolc nyelven jelentek meg.


Cristina Campos: Történetek férjes nőkről
Őszinte regény házasságról, barátságról, vágyról és szerelemről. Férjek, szeretők és barátok jönnek-mennek, de az igaz szerelem örökre megmarad. Gabriela szereti a férjét, ám érthetetlen módon mégis egy másik férfira vágyik, akinek karjában szenvedélyre talál. Silvia és Cósima, akikkel egy női magazin szerkesztőségében dolgozik, ugyancsak titkokat rejtegetnek a férjük elől. A Történetek férjes nőkről erőteljes regény, amely a női intimitás mélységeit tárja fel, és olyan asszonyok hétköznapi valóságáról mesél, akik a saját életük csapdájába estek.


Tarryn Fisher: The Wives – A Feleségek
KÉPZELD EL, HOGY A FÉRJEDNEK VAN KÉT MÁSIK FELESÉGE IS.
Te sohasem találkoztál a többi feleséggel. Egyikőtök sem ismeri a másikat, és a férjeddel kötött megállapodásotok miatt csupán heti egy napot látod őt. Azonban annyira szereted, hogy mindez nem érdekel. Vagy legalábbis ezt mondod magadnak.
Ám egy napon egy papírdarabkát találsz a férjed zsebében – egy Hannah nevű nő részére kiállított számlát, és csak azt tudod, hogy ő az egyik feleség.
Eddig azt gondoltad, hogy számodra rendben van a megállapodásotok, de nem tehetsz róla: lenyomozod, és álnéven összebarátkozol Hannah-val, akinek fogalma sincs arról, hogy ki vagy valójában. Aztán Hannah árulkodó zúzódásokkal jelenik meg a találkozótokon, és ráébredsz: a férje bántalmazta. Aki természetesen a te férjed is. Ám nem úgy ismered, mint aki képes lenne erőszakra.
Valójában kicsoda a férjed, és meddig mennél el azért, hogy igazán megismerd?
És ki a rejtélyes harmadik feleség?


Sarah Pekkanen: Fojtogató titok
A felszín alatt bújik meg az igazság.Catherine Sterling úgy hiszi, ismeri az édesanyját. Ruth Sterling csendes, szorgalmas és csak a lányának él. Mindig együtt néztek szembe a világgal. Csakhogy most Catherine-nek önálló tervei vannak, el szeretne költözni otthonról és új karrierbe kezdeni. Ruth azonban bármit kész megtenni azért, hogy ezt megakadályozza.Az anya úgy hiszi, ismeri a lányát. Catherine soha nem lázadna, nem kérdőjelezne meg semmit édesanyja múltjával kapcsolatban. Ám amikor Mrs. Sterling egyre jobban törekszik arra, hogy mindenképp maga mellett tartsa a lányát, egyre több hiányosságot fed fel az általa oly nagy gonddal felépített világban… Megtévesztésben mind a ketten profik. De kinek hihetünk?


Edna O'Brien: Kis piros székek
Magát hitgyógyítónak nevező balkáni idegen érkezik egy nyugat-írországi falucskába, és hamarosan bűvkörébe vonja az egész közösséget, különösen megigézve Fidelma McBride-ot. A nő végzetes vonzalma a karizmatikus férfi iránt megdöbbentő következményekkel jár.Edna O'Brien sodró, feltartóztathatatlanul áradó története nemcsak a gonosz csáberejéről, a reményről, csalódásról és árulásról szól, a továbblépés lehetőségét is felvázolja.A Kis piros székek az első oldaltól az utolsóig fogva tartja az olvasót, és miközben bátran szembenéz korunk számos aggasztó erkölcsi kérdésével, egy percre sem téveszti szem elől a sötétségben fel-felragyogó emberséget.
Edna O'Brien 1930-ban született Nyugat-Írországban. Első regénye, a Vidéki lányok megjelenése óta több mint húsz szépirodalmi művet írt. Munkásságát számos díjjal ismerték el, egyebek közt megkapta az Ír PEN Klub Életmű-díját, az Amerikai Művészeti Arany Emlékérmet és a Frank O'Connor-díjat. Évtizedek óta Londonban él.


Ludányi, Bettina: Teremtett látszat
„Tudom, ​hogy nem cselekedtünk helyesen. Egyikünk sem."
Az Olivia Ellis által megálmodott Visszatérés Podcast lehetőséget ad a nőknek a traumafeldolgozásra és a lelki újjászületésre. Vannak, akik név nélkül, eltorzított hanggal vállalják történetüket és mondják ki végre hangosan, min mentek keresztül. De mi van akkor, ha valaki mégis ráismer az egyik történet mögött megbúvó nőre? Valaki, aki a traumát okozta…Egy éjszaka Oliviát megtámadják. Az ügyet Nathaniel Holden kapja, aki hamar rájön: a nyomok egyáltalán nem olyan egyértelműek, mint amilyennek tűnnek. Vajon melyik podcastinterjú fog elvezetni a valódi tetteshez?
Ki fog elmerülni a teremtett látszatban, és ki fogja elsőként leleplezni az illúziót: az olvasók vagy a nyomozó?
Ludányi Bettina ismét egy csavaros, lélektani elemekben gazdag történetet tár az olvasóközönség elé. A társadalmi kritikával megfűszerezett pszichológiai regény emberi sorsok és traumák mélységeibe vezet. A manipuláció hálójába keveredve rájöhetünk, hogy tulajdonképpen a való élet is álarcok és játszmák összessége.


Híragi Szanaka: Az elvesztett emlékek lámpása
Létezik egy különleges fotóstúdió, ahol előbb-utóbb mindenki megfordul. Ez a hely ugyanis a túlvilág felé vezető út első állomása, ahol egy titokzatos férfi, Hiraszaka fogadja az eltávozottakat. Mindenki, aki ide kerül, egy halom fényképet kap, egyet-egyet élete minden egyes napjáról. Ahhoz, hogy valaki továbbléphessen a túlvilág felé, ki kell választania a legmeghatározóbb, legkedvesebb emlékeit ábrázoló fotókat - minden megélt évből egyet. Előfordul azonban, hogy épp a legfontosabb pillanatokról nem készül kép, vagy a meglévő fotó életlen, esetleg sérült. Ilyenkor az elhunytaknak lehetőségük van Hiraszaka kíséretében visszautazni a múltba, hogy megörökítsék, és egyben újra átéljék azt a jelentőségteljes pillanatot. Van azonban egy szigorú szabály: soha, semmilyen körülmények között nem szabad beavatkozni a múltba...


October 5, 2024

Anders de la Motte: Elveszett lelkek, Caroline O'Donoghue: A Rachel eset, Grace Draven: Szellemkirály, Dorothy Koomson: Barátnőm kislánya, Colin Dexter: Nicholas Quinn néma világa, Kristina Ohlsson: Őrangyalok (Fredrika Bergman 3.), Daniel Kehlmann: Mozgókép

Anders de la Motte: Elveszett lelkek
Lélekvesztőnek nevezi magát – súgja a fülébe egy hang. – Elvesz valamit, és otthagy helyette valami mást. És egyre közeledik.
Leonore Asker nyomozó felügyelő szépen halad előre a ranglétrán, már csak karnyújtásnyira van a malmői kiemelt bűnügyi osztály vezetői pozíciójától. Egy nagy horderejű emberrablási ügy kellős közepén azonban az ellene dolgozó vezetőség úgy dönt, „előlépteti" őt az úgynevezett Elveszett Lelkek Osztályának vezetőjévé, amely a rendőrőrs alagsorában található, különös esetekkel foglalkozó egység.
A megaláztatás ellenére Asker titokban folytatja a megkezdett nyomozást, és kiderül, hogy a szálak sokkal messzebbre vezetnek. Egy jelentéktelennek látszó ügyhöz szólítják, valaki ugyanis baljós bábukat helyezett el egy vasútmodellező klub terepasztalán. Az egyik figura, amely azonnal megragadja a nyomozó figyelmét, valójában az elrabolt nő aprócska mása, majd egyre több báburól derül ki, hogy eltűnt személyeket jelöl.


Caroline O'Donoghue: A Rachel eset
Az ​egyetemista Rachel egy könyvesboltban dolgozik, itt találkozik Jamesszel, akivel rögtön megtalálják a közös hangot. A szikrázóan intelligens fiúval hamarosan lakótársak lesznek, és ezzel egy olyan barátság veszi kezdetét, amely örökre megváltoztatja az életüket. Bohém életüket folytonos anyagi gondok közepette élik az írországi Corkban, vad tivornyázások közepette. Amikor Rachel beleszeret nős egyetemi tanárába, Dr. Fred Byrne-be, kieszelnek egy tervet: könyvbemutatót szerveznek neki, hogy utána a lány elcsábíthassa a férfit. Frednek azonban más vágyai vannak. Titkok és kompromisszumok sorozata kezdődik, amely összefonja James, Rachel, Fred és Fred elbűvölő, jó kapcsolatokkal rendelkező, tehetős felesége sorsát. Pezsdítően szórakoztató regény barátokról, szerelmesekről és egy fiatal nőről, aki kétségbeesetten próbál ellavírozni a kaotikus írországi viszonyokban és a felnőttlétben.
„Magával ragadóan szatirikus könyv, méltó párja Sally Rooney regényeinek, bemutatva a hatalom dinamikáját az egyetemeken, könyvkiadókban és a hálószobában. O'Donoughe biztos kézzel vezeti az olvasót, kis és nagy szembenézések között." The New York Times „A Rachel-eset a felnőtté válás könyve, egyúttal sziporkázóan szellemes és sokszor megrázó szerelmi történet." TIME Magazine
Caroline O'Donoghue a The New York Times bestseller szerzője és a díjnyertes Sentimental Garbage podcast háziasszonya. Két felnőtteknek szóló regényt írt, és egy tizenéveseknek szóló sorozatot természetfeletti erőkről. Első regénye Az üdvöske címmel magyarul is megjelent. Az írországi Corkban született, ma Londonban él.


Grace Draven: Szellemkirály
A nagy sikerű Ragyogás folytatása lenyűgöző történet szövetségről és önfeláldozásról
Bast-Haradis hatalomvágyó árnyékkirálynéja gonosz erőt szabadított a világra. A fia, Brishen, a kai királyi család fiatalabbik hercege, hirtelen azzal szembesül, hogy ő lett a démonok által fenyegetett és a pusztulás szélén álló királyság uralkodója. A feleségének, Ildikónak el kell döntenie, hogy lemond-e Brishenről, akit teljes szívéből szeret, cserébe azért, hogy a férfi megtarthassa a trónt. Három ellenséges királyság fog össze azért, hogy megmenthessék egymást, a félszemű Brishennek pedig – aki sohasem akart király lenni – össze kell toboroznia a holtak seregét, hogy legyőzhessék a démonok hordáját.


Dorothy Koomson: Barátnőm kislánya
Kamryn és Adele szívbéli jó barátnők voltak, míg egy nap Adele meggondolatlanul oda nem adta magát Nate-nek, Kamryn vőlegényének, akitől ráadásul teherbe is esett. Évekkel később Kamryn levelet kap a halálos beteg Adele-től, aki arra kéri, vegye magához a kislányát, Tegant. Kamryn úgy érzi, egy cseppet sincs szüksége arra, hogy egy ötéves mindent a feje tetejére állítson. Különösen egy olyan ötéves, aki Nate-re emlékezteti. De nincs más, aki a gondjaiba venné Tegant, Adele állapota pedig rohamosan romlik. Kamryn elindul hát azon a viszontagságos úton, amely során rengeteget tanul a megbocsátásról, a szeretetről, a felelősségről és nem utolsó sorban önmagáról.


Colin Dexter: Nicholas Quinn néma világa
Nicholas ​Quinn süket, ezért szerencsésnek tartja magát, hogy bekerült az oxfordi Külföldi Vizsgáztató Intézetbe, amely teszteket szervez angolul tanulók számára világszerte. Aztán valaki ciánt csúsztat Nicholas sherryjébe, és Morse felügyelő feleletválasztós gyilkossággal találja magát szemben. Az akadémikusok szűk csoportjából bárki megölhette Quinnt. Mielőtt Morse a dolog végére jár, minden piszkos kis titkukra fény derül, és egyetlen gyilkos marad a porondon.
Colin Dexter 1953-ban végzett a Cambridge-i Egyetemen, majd 1966-ban költözött Oxfordba. Első regénye, Az utolsó woodstocki busz 1975-ben jelent meg. A sorozat további tizenkét kötettel bővült, és aztán sajnos véget is ért. Colin Dexter számos díjat kapott a regényeiért, 2000-ben pedig, a királynő születésnapján a Brit Birodalom Rendjének tiszti fokozatával tüntették ki. Morse felügyelőről szóló történeteiből nagy sikerű televíziós sorozat is készült. Dexter regényeiből nőtt ki többek között a Morse korábbi őrmesteréről, Robbie Lewisról szóló, Lewis (Az oxfordi nyomozó) című népszerű sorozat, valamint az Endeavour (Oxfordi gyilkosságok), amelynek középpontjában az ifjú Endeavour Morse áll.
„Dexter a detektívregények igazi óriását teremtette meg." – The Times
„Rendkívül intelligens történet és stílus, melankolikus hangulat, felejthetetlen hatás." – Daily Telegraph


Kristina Ohlsson: Őrangyalok (Fredrika Bergman 3.)
Stockholm egyik elővárosának erdős részén két, emberi maradványokkal teli nejlonzsák kerül elő a föld alól. A rendőrség hamar kideríti, hogy egy két éve eltűnt egyetemista lány hamvaira bukkantak. A nyomozást nem csupán a gyilkosság óta eltelt idő nehezíti, hanem az áldozat, Rebecca Trolle rendkívül szerteágazó kapcsolatai is. Ráadásul a lány maradványainak fellelési helyétől nem messze egy másik holttest is előkerül, melyet évtizedekkel előbb tűntettek el. Bár az időtáv a két eset között túl nagynak tűnik, bizonyos jelek mégis arra mutatnak, hogy azonos lehet a gyilkos. Egy újabb tragédia csak tovább kuszálja a szálakat, s még sürgetőbbé teszi a tettes kézre kerítését. Egy idő után a történések központi figurája lesz egy idősotthonban élő hölgy, aki valamikor ünnepelt gyerekkönyvíró volt. Ám ő évtizedek óta beszédképtelen. A nyomozócsoport újra és újra vakvágányra fut, s a korábbi kötetekből megismert Fredrika Bergmannak azzal is szembesülnie kell, hogy meglehet, élettársának, gyermeke apjának is köze lehet a szövevényes bűnügyhöz…


Daniel Kehlmann: Mozgókép
Georg Wilhelm Pabst a két világháború közötti filmművészet kiemelkedő alakja. Az osztrák filmrendező Berlinben is aktív, de Hitler hatalomra kerülésének idején épp Franciaországból menekül Hollywoodba. Pabst később visszakényszerül Ausztriába, és bár családjával ellenállni készül a hatalom csábításának, a berlini propagandaminiszter mégis megkísérti ajánlataival. Hatalom és művészet, egyén és közösség viszonya: Daniel Kehlmann regénye ma is aktuális kérdéseket vizsgál a bravúros történetmesélés erejével.