Zártkörű könyvklub. Ha érdekel a tagság, küldj egy emailt!

Minden levélre válaszolunk, de előfordulhat, hogy a válaszlevelünk a levélszemét közé kerül, ezért kérjük ellenőrizd a spam/levélszemét mappádat!


ePub átalakítás mobi-ra: http://ingyenekonyvek.blogspot.com/p/konvertalas.html


Ezeket a könyveket olvastuk:

July 6, 2019

John Man: A ​kínai Nagy Fal, Bán, Mór: Hunyadi - Vihartépte zászlaink, Louise Candlish: Mi ​házunk

Louise Candlish: Mi ​házunk
Egy napfényes délelőtt egy család költözködik be újonnan vásárolt házába a londoni kertvárosban, a Trinity Avenue-n. Nincs ebben semmi különös. Kivéve, hogy az a te házad. És hogy nem adtad el.

Bán, Mór: Hunyadi - Vihartépte zászlaink
A Magyar Királyságra vészterhes árnyékként telepedő török fenyegetést Hunyadi János kormányzó egy végső, mindent eldöntő hadjárattal igyekszik elhárítani. Seregeit összegyűjtve nagyszabású haditerv alapján tör előre a Balkán irányába. Célja a görög Szaloniki elfoglalásával egy jelentős magyar hadikikötő létesítése az Égei-tengeren, hogy a jövőben onnan indulhassanak a közös, európai felszabadító hadjáratok. Terve azonban kudarcot vall a szerb despota, Brankovics György árulása miatt. A magyar csapatok nem érik el a szövetséges albán hadak vonalait, így reménytelen ütközetre kényszerülnek II. Murád szultán elsöprő túlerőben lévő török seregével. Hunyadira pályafutása eddigi legnehezebb csatája vár. Három éjjel, s három nap talpig fegyverben kell állniuk a sarat; hiszen a középkor alkonyának egyik legvéresebb ütközetében nem csak Magyarország, de az egész keresztény Európa jövője a tét. Mindeközben a Hunyadi-ellenes erők a hátországban is újra szervezkedni kezdenek. Cillei Ulrik gróf a Felső-Magyarországot dúló cseh huszitákat és minden hájjal megkent vezérüket, Jan Giskrát veszi rá, hogy kezdjék újra fosztogatni, pusztítani a védtelen magyar vármegyéket. Hunyadi János kormányzóságának legnagyobb válságát éli meg ezekben a hetekben. Csapatai élet-halál küzdelmet vívnak a török világhatalommal Rigómező síkján, a szerbek és az oláhok árulása, valamint a bárói ligák ármánykodása és a Nyugat érdektelensége miatt egyre reménytelenebb helyzetbe kerülve… A válság legsötétebb óráiban, amikor Hunyadi vihartépte zászlai aláhanyatlanak, kiderül, hogy a nemzet támogatása elegendő-e ahhoz, hogy a kormányzó folytathassa harcát…

John Man: A ​kínai Nagy Fal
Kevés ​olyan ember lehet a Földön, akinek Kína hallatán elsőként ne a Nagy Fal jutna eszébe. A legendás építményhez minden évben több millió turista látogat el. Végigsétálnak a Pekingtől északra húzódó rendkívül látványos falszakaszon, tengernyi fényképet készítenek, és hazatérve büszkén újságolják: látták a Nagy Falat, a kétezer éves kőépítményt. Az egyetlen világűrből is látható, emberkéz alkotta építészeti csodát. A valóság azonban korántsem ez. Építőanyaga a legtöbb részen puszta föld. Az első szakaszok ugyan valóban ősiek, de a teljes védelmi rendszer hosszú évszázadokon át épült, vagy éppen pusztult, az adott történelmi és politikai helyzet függvényében. Nem beszélhetünk továbbá egyetlen falról, hiszen számtalan leágazása létezik. S ami a legáltalánosabban elterjedt tévhitet illeti: a Nagy Fal nem látható a világűrből. Mindezen tények azonban pusztán a bennünk élő képet árnyalhatják, ám a legkisebb mértékben sem csökkentik a Nagy Fal történelmi jelentőségét, a Kínai Birodalom és a tőle északra, valamint nyugatra feltűnő, egymást váltó nomád népek kapcsolatában betöltött szerepét.

No comments:

Post a Comment