Joanna Goodman: Elveszett lelkek otthona
Jóváteheti-e a szeretet a jóvátehetetlent? Az 1950-es években járunk a kanadai Québecben, ahol az angol és francia közösségek együttélése csak látszólag harmonikus, a mélyben súlyos feszültségek húzódnak. A tizenöt éves Maggie Hughes angol apja sem szíveli a franciákat, s mindenáron meg akarja akadályozni, hogy Maggie a szomszédos farmon élő francia fiúhoz menjen feleségül. Így amikor Maggie teherbe esik, a szülei ráveszik, hogy mondjon le a kislányról, s az újszülött Elodie árvaházba kerül. A kislány amúgy sem könnyű sorsa újabb tragikus fordulatot vesz, amikor a nagyobb állami támogatás miatt a gyermekotthont, ahol él, elmegyógyintézetté, a több ezer állami gondozott gyermeket pedig értelmi fogyatékossá nyilvánítják. Van-e szabadulás ebből a kilátástalan helyzetből? Túl lehet-e élni egy léleknyomorító intézmény megaláztatásait, és létezhet-e feloldozás és megnyugvás egy anya számára, aki ilyen helyzetbe taszította gyermekét? Joanna Goodman valós eseményeken alapuló regénye szívbe markoló és felemelő történet az anya-lánya kötelék megbonthatatlanságáról, s megrázó pillanatfelvétel Kanada történelmének egyik sötét időszakáról. Joanna Goodman kanadai írónő ötödik regénye, az Elveszett lelkek otthona 2018-ban jelent meg, és óriási kritikai visszhangot váltott ki. A 20. század közepén a québéci hatóságok a katolikus egyház közreműködésével körülbelül húszezer árva gyereket nyilvánítottak értelmi fogyatékossá a nagyobb állami támogatás reményében. A tartomány akkori vezetője után magukat Duplessis-árváknak nevező károsultaknak az ügy kirobbanását követően a kanadai kormány jóvátételt fizetett.
Linwood Barclay: Látomás
Keisha Ceylon gyakorló médium. Leginkább gyanútlan, kétségbeesett embereken gyakorol. Újsághirdetések alapján eltűnt férfiak és nők hozzátartozóira vadászik, akiknek felajánlhatja „látó” képességeit. Tudja, hogy nem helyes, amit csinál, és hogy hamarosan megbűnhődik érte. Azt azonban nem is sejti, hogy a bűnbánat napja ilyen közel van…
Egy nap meglátja a hírekben Wendell Garfieldot, aki eltűnt feleségét keresi. Elhatározza, hogy meglátogatja a férfit, és jó pénzért neki is felkínálja a szolgálatait. Ám a segítség balul sül el: véletlenül túl jól sikerül a jóslat, és veszélyesen közel kerül a valósághoz. Vajon mi történik akkor, amikor a csaló ráhibáz az igazságra? A már-már komikus elemekkel tarkított, néhol szokatlan nyerseséggel szemléltetett jelenetek írója, a kanadai Linwood Barclay a horror koronázatlan királyának, Stephen Kingnek is bevallottan nagy kedvence. Szerinte Barclay igazi mestere annak, hogy az olvasót a könyv végéig kétségek közt tartsa. Ez ennél a regényénél sincs másképp – az eredeti, pörgős történeteket kedvelő krimirajongók nagy örömére.
Gill Paul: A titkos feleség
„Az emberi szeretetnek és a kitartásnak szívmelengető bizonyítéka ez a regény.” – Hello Magazine Egy orosz nagyhercegnőt és egy angol újságírót a világ egyik legnagyobb rejtélye köti össze… Szerelem. Bűntudat. Összetört szívek. 1914: Oroszország az összeomlás szélére kerül, és a Romanov-család rémisztően bizonytalan jövő elé néz. Tatjána nagyhercegnő szerelembe esik egy lovassági katonatiszttel, Dimitrijjel, de az események katasztrofális fordulata elválasztja őket egymástól, szerelmük és életük egyformán veszélybe kerül. 2016: Miután egy lesújtó felfedezés miatt nincs tovább maradása Londonban, Kitty Fisher elvonul a világtól a dédapja amerikai faházába. Az Akanabee-tó partján álló háznál rejtélyes medált talál, amely mélyre eltemetett családi titkokhoz vezeti el. A titkos feleség lenyűgöző és megindító, ugyanakkor kegyetlenül őszinte kalandregény, amely évszázadokat fog át, végül a szerelem, a veszteség és a rendíthetetlen hűség felejthetetlen történetévé forrasztja össze a múltat és a jelent. „Érdekfeszítő és magával ragadó, élvezetesen megírt könyv egy minden borzalmával együtt is igazán lenyűgöző időszakról. Az olvasó mindkét idővonalon türelmetlenül várja a kibontakozó eseményeket.” – Middlesborough Evening Gazette